Dutch Engels  
   
AGENDA
   
 
Day Date Time Class INT/NAT Location City Country Promotor F
2017
Saturday 14 January 18:00 A/B/C/N/J NAT s.s. Balans Gym Tilburg Netherlands H. Kurt S
Sunday 15 January 13:00 J NAT s.s. Balans Gym Tilburg Netherlands H. Kurt S
Sunday 22 January 13:00 C/N/J NAT The Mixx Eindhoven Netherlands M. Alhoceima S
Saturday 04 February 18:00 A/B/C/N/J/MMA NAT Afslag 30 Beilen Netherlands A. Stötefalk S
Saturday 11 February 12:30 toernooi INT RWE Halle Mülheim Germany MT Duisburg S
Sunday 12 February 12:30 toernooi INT RWE Halle Mülheim Germany MT Duisburg S
Saturday 18 February 15:00 B/C/N/J/MMA NAT Sporthal de Meet Bellingwolde Netherlands W. Bijlsma S
Sunday 19 February 13:00 J NAT s.s. Beekwilder/Noudri Den Bosch Netherlands Team Beekwilder/Noudri S
Sunday 19 February 13:00 C/N/J/MMA NAT Elhatri Eindhoven Netherlands Budosporten Elhatri S
Saturday 25 February 18:00 B/C/N/J NAT Draftbaan Groningen Netherlands T. Loasana S
Saturday 04 March 16:00 A/B/C/N/J NAT Baskenburghal Vlissingen Netherlands Karkach Gym S
Sunday 05 March 15:00 A/B/C/N/J NAT Valkenhuizen Arnhem Netherlands O. Ahbouk S
Sunday 05 March 14:00 C/N/J NAT Team Kraus Oss Netherlands A. Kraus S
Saturday 11 March 17:00 MMA NAT Sportvision Eindhoven Netherlands S. Jordan S
Sunday 12 March 13:00 C/N/J NAT Reflexx Gym Arnhem Netherlands Reflexx Gym S
Sunday 12 March 13:00 A/B/C/N/J NAT Sporthal de Wetering Houten Netherlands P. Jellema S
Saturday 18 March 17:00 B/C/N/J NAT IISPA Topsporthal Almelo Netherlands S. Cooke S
Saturday 18 March 19:00 A/B/C/N NAT Sporthal Het Anker Zwolle Netherlands T. Wesselink S
Sunday 19 March 14:00 B/C/N/J NAT Hoyer's Gym Heerlen Netherlands L. Hoyer S
Saturday 25 March 17:30 A/B/C/N/J NAT s.s. Balans Gym Tilburg Netherlands H. Kurt S
Saturday 25 March 18:00 A/B/C/N/J/MMA NAT Sportcentrum Leek Leek Netherlands I. Thenu/ S. de Jong S
Sunday 26 March 12:00 B/C/N/J NAT Sporthal Mariaschool ’s-Heerenberg Netherlands

Selfdefence4all

S
Sunday 26 March 13:00 C/N/J/MMA NAT Sportcentrum Woerden Woerden Netherlands Ram's Thai S
Saturday 01 April 13:00 B/C/N/J NAT s.s. Akdeniz Deventer Netherlands D. Akdeniz S
Saturday 01 April 13:00 J NAT Team Holzken Helmond Netherlands S. Weber S
Saturday 01 April 19:00 A/B/C/N/Boksen NAT Team Holzken Helmond Netherlands S. Weber S
Sunday 02 April 14:00 C/N/J NAT Kloosterhof Hoogerheide Netherlands T. Schlee S
Sunday 02 April 13:00 C/N/J NAT The Mixx Eindhoven Netherlands Mixx Sports S
Saturday 08 April 16:00 A/B/C/N/J NAT Sporthal Gageldonk Bergen op Zoom Netherlands Victory Gym S
Sunday 09 April 15:00 B/C/N/J NAT FFA Almelo Netherlands FFA S
Sunday 09 April 18:00 A/B/C/N/J NAT Galgenwaard Utrecht Netherlands A. Rosalia S
Saturday 22 April 16:00 B/C/N/MMA NAT Ringer Sportplaza Dordrecht Netherlands Ringer Rage S
Sunday 23 April 15:00 A/B/C/N/MMA NAT De Molenberg Delfzijl Netherlands Rumble Events S
Sunday 23 April 14:00 J/N NAT Fitland Gemert Netherlands R. Heesakkers S
Saturday 06 May 19:00

A/B/C/N/J/MMA

NAT Sporthal Zielhorst Amersfoort Netherlands T. Wesselink S
Saturday 06 May 13:30 C/N/J NAT Sportcentrum Leek Leek Netherlands I. Thenu/ S. de Jong S
Saturday 13 May 14:00 J/demodag NAT Dorpshuis Valkenburg Katwijk Netherlands Kamakura Katwijk S
Sunday 14 May 13:00 C/N/J/MMA NAT Elhatri Eindhoven Netherlands Budosporten Elhatri S
Saturday 20 May 19:00 A/B/C/N/J/MMA NAT Snellerpoort Woerden Netherlands R. Ghisyawan S
Sunday 21 May 13:00 C/N/J NAT Reflexx Gym Arnhem Netherlands Reflexx Gym S
Sunday 21 May 14:00 C/N/J NAT Team Kraus Oss Netherlands A. Kraus S
Sunday 28 May Option C/N/J NAT unknown Steenbergen Netherlands T. Schlee S
Saturday 10 June 16:00 A/B/C/N/J INT MTB Goch Goch Germany MTBG Goch S
Saturday 17 June 13:00 B/C/N/J NAT s.s. Akdeniz Deventer Netherlands D. Akdeniz S
Saturday 24 June Option B/C/N/J NAT Draftbaan Groningen Netherlands T. Loasana S
Sunday 25 June 13:00 C/N/J NAT The Mixx Eindhoven Netherlands Mixx Sports S
Saturday 01 July Option demodag NAT Sporthal OC Huisman Nijmegen Netherlands J. Ubeda S
Saturday 01 July 18:00 B/C/N/J NAt Music Club Kampen Netherlands Challenger Gym S
Sunday 02 July Option A/B/C/N/J NAT Sporthal OC Huisman Nijmegen Netherlands J. Ubeda S
Saturday 08 July 17:00 A/B/C/N/J NAT s.s. Balans Gym Tilburg Netherlands H. Kurt S
Sunday 09 July 14:00 B/C/N/J NAT Hoyer's Gym Heerlen Netherlands L. Hoyer S
Sunday 17 September 13:00 C/N/J NAT Reflexx Gym Arnhem Netherlands Reflexx Gym S
Saturday 23 September 16:00 A/B/C/N/J INT MTB Goch Goch Germany MTBG Goch S
Saturday 23 September 13:00 J NAT Sportcomplex de Fazant Hellevoetsluis Netherlands Team Kooistes S
Saturday 30 September 19:00

A/B/C/N/J/MMA

NAT Sporthal Elderveld Arnhem Netherlands T. Wesselink S
Saturday 30 September 15:00 B/C/N/J INT Helene-Lange-Gymnasium  Dortmund Germany Budokan Dortmund S
Saturday 07 October 13:00 B/C/N/J NAT s.s. Akdeniz Deventer Netherlands D. Akdeniz S
Saturday 07 October 17:00 A/B/C/N/J NAT s.s. Balans Gym Tilburg Netherlands H. Kurt S
Sunday 08 October Option B/C/N/J INT unknown Emmerich Germany A. Erzi S
Saturday 14 October 18:00 B/C/N/J/MMA NAT Sporthal Ter Apel Ter Apel Netherlands Team Knaap S
Saturday 14 October Option A/B/C/N/J INT Energy Gym Wenden Germany Energy Gym S
Saturday 28 October 16:00 MMA NAT Sportcentrum Leek Leek Netherlands I. Thenu/ S. de Jong S
Saturday 28 October 13:00 J NAt Sporthal Stikkerlaan Winschoten Netherlands Rumble Events S
Saturday 28 October 19:00 A/B/C/N/MMA NAt Sporthal Stikkerlaan Winschoten Netherlands Rumble Events S
Saturday 04 November 17:00 B/C/N/J NAT IISPA Topsporthal Almelo Netherlands S. Cooke S
Saturday 11 November 13:00 J NAT Sportcomplex de Fazant Hellevoetsluis Netherlands Team Kooistee S
Saturday 11 November 18:00 B/C/N NAT Sportcomplex de Fazant Hellevoetsluis Netherlands Team Kooistee S
Sunday 12 November 17:00 MMA NAT Sportvision Eindhoven Netherlands S. Jordan S
Saturday 18 November 18:00 B/C/N/J NAT s.s. Laarbeek Beek en Donk Netherlands R. Heesakker S
Saturday 25 November Option A/B/C/N NAT unknown Barneveld Netherlands T. Wesselink S
Saturday 25 November 15:00 A/B/C/N/J NAT Valkenhuizen Arnhem Netherlands O. Ahbouk S
Sunday 26 November 14:00 B/C/N/MMA NAT Hanenhof Geleen Netherlands R. Alken S
Saturday 02 December 17:00 A/B/C/N/J NAT s.s. Balans Gym Tilburg Netherlands H. Kurt S
Saturday 02 December 18:00 B/C/N/J NAt De Koningshof Urk Netherlands Challenger Gym S
Sunday 03 December 13:00 C/N/J NAT Reflexx Gym Arnhem Netherlands Reflexx Gym S
Saturday 09 December 13:00 B/C/N/J NAT s.s. Akdeniz Deventer Netherlands D. Akdeniz S
Saturday 16 December 18:00 A/B/C/N/J NAT Sportcentrum Drachten Drachten Netherlands N. Ciric S
Saturday 16 December 14:00 J demodag NAT Dorpshuis Valkenburg Katwijk Netherlands Kamakura Katwijk S
Saturday 16 December Option B/C/N/J NAT Draftbaan Groningen Netherlands T. Loasana S
2018
Saturday 17 Februari 12:30 tournament INT RWE Halle Mülheim Germany MT Duisburg S
Sunday 18 February 12:30 tournament INT RWE Halle Mülheim Germany MT Duisburg S
Saturday 24 March 17:00 B/C/N/J NAT IISPA Topsporthal Almelo Netherlands S. Cooke S
   
 
   
   
  Design by Weblimburg © All rights by WFCA "World Full Contact Association"     Disclaimer